Bilgilendirme!
Nanu Rüya Odaları
Kargo Ücretsiz
Tüm Sonuçları Listele
Aradığınız kelimeye uygun ürün bulunmamaktadır

Dünyada Patentli Nanu Buluşu: Skin Bumper℗

Nanu'nun tüm dünyada faydalı model patentine sahip olduğu ve Almanya'da düzenlenen Kind & Jugend Tüketici Yarışmasında Türkiye’yi temsilen Mobilya kategorisinde birincilik ödülü kazanan Skin Bumper℗, beşik/yatak parmaklıklarına bağlanarak kullanılan ve dünyanın gelişmiş ülkelerinde boğulma riski nedeniyle kullanımı yasaklanan geleneksel kenar korumalıklara olan ihtiyacı tümüyle ortadan kaldıran yıkıcı bir inovasyon oldu. 

Tüm Nanu beşik ve karyolalarında standart olarak sunulan Skin Bumper℗, sadece boğulma riskini ortadan kaldırmıyor, aynı zamanda mobilya içindeki temiz hava sirkülasyonunu destekliyor ve uyuyan bebek veya çocukla sürekli göz teması kurulmasına olanak tanıyor.

Skin Bumper℗ Öncesinde
Anneler, çocuklarını uyku sırasında mobilyanın sert iç yüzeylerine çarpmaktan korumak için karyola veya beşiklerin parmaklıklarına sünger koruyucular bağlıyordu. Kenar korumalık adı verilen bu kumaş kaplamalı süngerlerin önemli sıkıntıları vardı.
- Karyola ölçüsüne tam uyamayan, değişik ölçülerde kenar korumalıklar - Zaman içinde eğilip bükülen, sarkan süngerler nedeniyle dağınık, nahoş bir görüntü oluşturan kenar korumalıklar - Bebek biraz hareket kabiliyeti kazandığında üstüne basıp tırmanmaya kalkışabileceğinden, korumadan çok risk haline gelen kenar korumalıklar - Bebeklerle çocukların yattığı yerden dışarıyı görmesini engelleyen ve bu nedenle uykuyu bozan kenar korumalıklar - Mobilyanın dört tarafını da sarıp kapatarak uyku sırasındaki boğulma tehlikesi yaratan, temiz hava sirkülasyonunu kısıtlayan kenar korumalıklarıklar (Bu önemli riskler nedenle ABD başta olmak üzere pek çok gelişmiş ülkede beşik ve karyolaların parmaklık boşluklarını kapatan sünger dolgulu kenar korumalıkların kullanımı yasaklanıyor)

Skin Bumper℗ Sonrasında
Nanu'nun tüm dünyada patentini aldığı Skin Bumper℗, beşik veya karyolaya bağlanarak kullanılan geleneksel sünger kenar korumalıklara duyulanihtiyacı tamamen ortadan kaldırıyor. Bebek karyolasının iç yüzeyini adeta yumuşacık bir deri gibi tümüyle kaplayarak, mobilyanın kendinden iç korumalı olmasını sağlıyor. Pek çok renk alternatifi bulunan Nanu Skin Bumper℗ 6 büyük fayda sunuyor: 

- Beşik, karyola veya 2 yaşından itibaren kullanılabilen geçiş karyolalarını kendinden korumalı hale getiriyor

- Uyku sırasında beşik/karyola içindeki temiz hava sirkülasyonuna olanak tanıyor

- Sunduğu eşsiz güvenliğin yanında uyku odasına ve beşik/karyolaya ekstra şıklık katıyor

- Mobilya ölçüsüne ve oda tasarımına uygun, annelerin zevkine hitap eden kenar korumalıklar bulamama sorununu ortadan kaldırıyor

- Kolayca silinip temizlenebiliyor. İhtiyaç olursa, zarar gören parça yenisiyle kolayca değiştirilebiliyor

- Karyolayı çocuklar için daha şık, konforlu ve keyifli hale getirerek kendi başına uyumayı kolaylaştırıyor