Bilgilendirme!
Nanu Rüya Odaları
Kargo Ücretsiz
Tüm Sonuçları Listele
Aradığınız kelimeye uygun ürün bulunmamaktadır

Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Bu ön bilgilendirme formu, siz saygıdeğer tüketiciler (“kullanıcı” ya da “alıcı” olarak da anılabilecektir) ile satıcı arasındaki mesafeli sözleşme’nin kurulması öncesinde tüketicinin bilgilendirilmesi amacı ile hazırlanmıştır.

1.      Satıcı’nın isim, unvan, açık adres, telefon ve varsa diğer erişim bilgileri:
Nanu Bedtime tekstil sanayi ve tic. ltd. şti. (satıcı)

Vergi dairesi ve no : Gaziosmanpaşa /6290497704

Adres : Göktürk Merkez Mah. Belediye Cad. Koray Bianco AVM No:13
Mağaza no 195 Göktürk/ Eyüp-İstanbul

Web adresi : www.nanubedtime.com

e-posta : [email protected]

2. Sözleşme konusu mal/ürünlerin temel nitelikleri:
Tüm haklari satıcıya ait “www.nanubedtime.com” adresli internet sitesi üzerinden bebek, çocuk ve ev tekstil ürünleri, mobilya, aksesuarlar ile bunlarla sınırlı olmaksızın satışa sunulan mal/ürünlerdir. Sözleşme konusu mal/ürünlere ilişkin bilgiler ile bunların temel özelliklerini www.nanubedtime.com adresinden öğrenebilir, inceleyebilirsiniz. Bazı ürünler el yapımı olduğu için sitede resmi yayınlanan ürün ile bire bir aynı olmayabilir veya hafif değişiklikler içerebilir.

3. Tüm vergiler dâhil olmak üzere mal veya hizmetin Türk Lirasi olarak satış fiyatı:
Mal/ürünlerin tüm vergiler dahil olmak üzere Türk Lirası üzerinden belirtilen satış fiyatları, ilgili mal/ürünler için tek tek www.nanubedtime.com adresinde belirtilmiştir.
Satıcı’nın fiyat dahil tüm taahhüt ve/veya vaatleri ön bilgilerin verildiği ve mesafeli satiş sözleşmesinin yapıldığı anda geçerli olup sonrasında değişebilecektir.

4. Ödeme ve teslim veya ifa ile ilgili bilgiler:
Kullanıcı, www.nanubedtime.com internet sitesinden kredi kartı, havale (visa, mastercard) veya QNB Finansbank Sanal Pos ile ödeme yapmak sureti ile mal/ürün/hizmet satın alabilir.

Mal/ürün sevkiyatları, kullanıcının ön sipariş verme hali ve mobilya ve benzeri kişiye özel üretilen ürünler hariç olmak üzere, siparişin verildiği tarihten itibaren 10 iş günü içerisinde tamamlanacaktır. Bu süre sevkiyatlarda bir sorun yaşanması durumunda, tüketici mevzuatına uygun olarak siparişin iletildiği günden itibaren azami 30 güne kadar uzatılabilir olup; ayrıca kullanıcı’ya daha önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşulu ile 30 günlük süreye ilaveten on gün daha uzatılabilir. Kullanıcı tarafindan satın alınan mal/ürüne ilişkin varsa kargo bedeli ilgili sipariş onaylanırken kullanıcı bilgisine sunulur ve onay dahilinde sipariş tutarına ilave edilir. Böyle bir durumda siparişiniz adresinize ulaştığında kargo yetkilisine kesinlikle ödeme yapmayınız. Kargo size teslim edildiğinde kolide ezilme, deformasyon, ıslaklık ya da mal/ürüne zarar verebilecek bir durum söz konusu ise, kargo görevlisi ile birlikte koliyi açarak ürünlerinizin durumunu kontrol ediniz. Ürünlerde bir hasar gördüğünüz durumda, ürünleri teslim almayıp kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyiniz. Tutanak tutulan ürünler kargo firması tarafından şirketimize ulaştırılacak ve tarafımızdan ürünlerin değişimi yapılacaktır.

5. Cayma hakkının kullanılmasının şartları ve bu hakkın nasıl kullanılacağı:
Kullanıcı, sözleşme konusu mal/ürünün kendisine ve/veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslimi tarihinden itibaren 7 (yedi) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde satıcıya yukarıda belirtilen adres ve numaralar üzerinden faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve mal/ürünün ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde kullanılmamış, paketi açılmamış, etiketi kesilmemiş, ürün zarar görmemiş, yıkanmamış olarak, teslim edildiği orijinal haliyle ve/veya tekrar satılabilir konumda, orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ve/veya promosyonu ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak satıcıya gönderilmesi şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, mal/ürün bedeli kullanıcıya iade edilir. Cayma hakkının kullanılması halinde kullanıcıya fatura aslının geri gönderilmesi şarttır. Fatura aslı gönderilmez ise kdv ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilmeyecektir. Cayma hakkı kullanılarak iade edilen mal/ürünün kargo bedeli satıcı tarafından web sayfasında ilan edilen kargo firması ile geri gönderilmesi halinde satıcı tarafından karşılanacaktır. Diğer kargo firmaları ile gönderimde kargo ücreti kabul edilmemektedir. Özel istek ve talepler (renk, ölçü, vb) uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ya da niteliği itibariyle ve/veya hijyenik nedenlerle iade edilemeyecek olan bir ürün söz konusu olduğunda ve genel olarak ürün kullanıldığında ya da kullanılmamış olsa dahi ambalajından çıkarılmaması gerekliliği bildirilen ürünler ambalajindan çıkarıldığında iade hakkı kullanılamaz.

 

 

Cayma hakkının kullanılması halinde;

a) Kullanıcıya veya onun bildirdiği yukarıda bilgisi bulunan üçüncü kişiye teslim edilen ürünün faturası, (iade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

b) fFatura üzerinde yer alan iade ile ilgili kısımların kullanıcı tarafından doldurulması zorunludur.

c) 7 (yedi) günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı varsa standart aksesuarları ile birlikte olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ürünle birlikte hediye verilen satışlarda, cayma hakkı kullanılır ise hediye de kullanıcı tarafından iade edilecektir. Cayma hakkının kullanılmasını takip eden 10 (on) iş günü içerisinde ürün bedeli kullanıcıya ödediği şekilde iade edilir.
Kullanıcının ücret ödemeden gönderim yapabilmesi için gönderim öncesinde satıcının websitesinde sipariş durumu bölümünde bulunan iade süreçlerini tamamlayarak ilgili kargo firmasından gönderim sağlaması gerekmektedir.

d) Ürün satıcıya iade edilirken, ürünün teslimi sırasında kullanıcıya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi gerekmektedir. Mal veya hizmete ilişkin fiyat dâhil taahhütlerin geçerlik süresi: Satıcının fiyat dahil tüm taahhüt ve/veya vaatleri ön bilgilerin verildiği ve mesafeli satış sözleşmesının yapıldığı anda geçerli olup sonrasında değişebilecektir.

6. Tüketicilerin şikâyet ve itirazları konusunda başvuruların, bakanlıkça her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapılabileceğine ilişkin bilgi:
kullan
ıcının şikayet ve itirazları konusunda yapılacak başvurular bakımından, her yıl Aralık ayında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nca ilan edilen parasal değere kadar tüketici hakem heyetleri ile kullanıcının veya satıcının yerleşim yerindeki tüketici mahkemeleri yetkilidir.

İş bu ön bilgilendirme formunda belirtilen bilgiler uzaktan iletişim araçlarına uygun olarak ve iyi niyet ilkeleri çerçevesinde 6 mart 2011 tarih ve 27866 sayili mesafeli sözleşmelere dair yönetmelik hükümlerine uygun olarak verilmektedir.