Bilgilendirme!
Nanu Rüya Odaları
Kargo Ücretsiz
Tüm Sonuçları Listele
Aradığınız kelimeye uygun ürün bulunmamaktadır

İyi uykunun önemi

"Uyku, genç beyinlerin gelişiminde çok önemli bir rol oynar. Araştırmalar, mutluluk üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olmasının yanı sıra, uykunun uyanıklığı ve dikkati, bilişsel performansı, ruh halini, dayanıklılığı, kelime edinimini, öğrenmeyi ve hafızayı da etkilediğini göstermektedir. Yeni yürümeye başlayan çocuklarda, hafızanın pekiştirilmesi, yönetici dikkati ve motor beceri gelişimi için kestirme gerekli görünmektedir. Uykunun özellikle erken bebeklik döneminde büyüme üzerinde de önemli etkileri vardır."

- Sleep Foundation, USA


Çocuk gelişiminde uykunun en az beslenme kadar önemli olduğu artık herkesçe bilinen bir gerçek. Bu nedenle Nanu olarak, anne aklı ve kalbiyle tasarladığımız her ürün ve her odada iyi uykuyu desteklemeyi olmazsa olmaz mutlak koşul olarak gördük.


Kendi tasarladığımız veya özenle seçerek portföyümüze kattığımız özgün uyku ürünleriyle iyi uykuyu destekleme konusunda önemli bir referans kaynağı haline geldik. Bu amaçla, çocuk gelişiminde büyük önem taşıyan uyku ile ilgili her konuyu derinlemesine, konunun uzmanlarından alınan en doğru bilgiler eşliğinde annelere ulaştırmayı hedefledik. Ürün geliştirme alanında dirsek temasında olduğumuz uzmanlar arasında pedagogların yanı sıra "nazik uyku" sloganıyla bilinen, ağlatmayan uyku eğitimi yaklaşımının kurucusu ABDli Kim West tarafından lisanslanmış uzman uyku koçları da bulunuyor.


İyi uykunun önemini bilen, bunun çocuk sağlığı ve gelişimine olan kritik etkisinin ateşli bir savunucusu olan Nanu, çocukların keyif ve sağlıkla uyuyabilmesi için annelerin ihtiyaç duyduğu tüm uyku ürünlerini anne aklı ve kalbiyle tasarlayıp sunmanın mutluluğunu yaşıyor. Türkiye ve dünya çapında pek çok tasarım patenti ile ödülün sahibi olan Nanu, sürekli yeni tasarımlar geliştirerek bebek ve çocuklarla iyi uyku sunmak için çalışmaya devam ediyor.